שיקום אורתופדי אונקולוגי

שיקום אורתופדי אונקולוגי

ילדים שחלו במחלות אונקולוגיות זקוקים לליווי רפואי צמוד שמתבצע בבית החולים שבו הם מטופלים. במהלך תהליך ההחלמה וגם אחריו הילדים מקבלים טיפול שיקומי רב תחומי, כמקובל בעולם.

מדובר בעיקר על ילדים לאחר טיפול בגידולי גפיים (סרקומות) עם השלכות תפקודיות (ניידות, שימוש ביד, צליעה, כאב) וכן סוגיות של דימוי גוף. אלה נושאים שאינם מקבלים מענה במסגרות אחרות.

בנוסף ישנם ילדים שהטיפול האונקולוגי (בסוגים שונים של גידולים) גרם לבעיות במערכת השלד או בשרירים/עצבים – למשל נוירופתיה פריפרית (פגיעה בתפקוד עצבים בגפיים) או נמק של עצמות (AVN – בעיקר אחרי טיפול ממושך בסטרואידים כמו למשל בלוקמיה, דבר הגורם למחלה כרונית עם כאב ממושך), GVHD (תגובת מערכת החיסון של המטופל שתוקפת את הרקמה המושתלת, כמו למשל בהשתלת מח עצם).

באלי"ן קיימת מרפאה משולבת רב צוותית שמטרתה לתת המשך מעקב רב מקצועי לבעיות פעילות הן בתחום התפקודי/הליכה והן בתפקודי היום יום ובהסתגלות רגשית. במרפאה זו הבדיקה האורתופדית בה מבוצעת ע"י ד"ר שרון אילון, מהצוות האורתופדי של אלי"ן. (קישור לחלון של המרפאה באתר של אלי"ן)

הבדיקה האורתופדית במרפאה תסייע לבצע הערכה מקיפה של מצב הילד/ה ולהמליץ על התערבות טיפולית על פי צרכיו. הנכם מוזמנים לצרף לפגישה/הערכה את המטפלים הקבועים של הילד/ה.

חלק מהילדים זקוקים למעקב בלבד, ומעקב זה יתבצע במסגרת הביקורים השוטפים במרפאה.

  • מה להביא לבדיקה במרפאה?

מכתב עדכני מהצוות המטפל בילד/ה באופן קבוע

כל הסדים ומכשירי ההליכה שברשותכם

דיסקים עם צילומי רנטגן, אם בוצעו במהלך השנה האחרונה במסגרת רפואית אחרת.

 

 

 

 

 

שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה