חדר מציאות מדומה

חדר מציאות מדומה

שימוש במערכות מציאות מדומה בשיקום ילדים הינו כלי ייחודי להערכה וטיפול המעורר מוטיבציה והופך את הטיפולים למהנים ומאתגרים. טכנולוגיות של מציאות מדומה מאפשרות הזדמנויות להתנסות במגוון משחקים המדמים מרחבים וירטואליים ומאפשרים התאמה אישית לכל מטופל. באמצעות התנסות במשחקי מציאות מדומה, מטופלים יכולים לחזק גפיים עליונות ותחתונות ולתרגל כוח, סבולת ושיווי משקל. כמו כן הם יכולים להגדיל את טווחי התנועה, ולשפר מהירות ודיוק בתנועה. המערכות הטיפוליות של VR יכולות לתעד את הנתונים וכך גם לראות את השיפור בתפקוד של כל מטופל.

חדר מציאות מדומה באלין משרת מטופלים ממחלקות שחר, שיקום ומרפאות בטיפולים פרטניים וקבוצתיים. בחדר קיימות מגוון מערכות ייחודיות אשר חלקן באות מעולם הפנאי והגיימינג ונמכרות בחנויות רגילות כמוצר ביתי וחלקן הן מערכות אשר פותחו באופן מיוחד כמערכות שיקומיות והן מורכבות יותר ונמצאות בשימוש במרכזי שיקום.

חלק מהאתגר שמלווה אותנו בטיפולים הוא להנגיש את המערכות האלו לשימוש גם בקרב ילדים עם נכויות מאד מורכבות. חלק מהילדים מצליחים להפעיל את השלטים השונים וחלק אינם מצליחים לעשות זאת ועבורם נדרשת התאמה של אמצעי ההפעלה. אחת המערכות המונגשות היא האקס בוקס שבעזרת קונטרולר מאפשר הפעלה של המשחקים עם מתגים חיצוניים המחוברים לשלט.

 

 

שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה