סיעוד - בית חם

סיעוד - בית חם

"בית חם"- מחלקה לשיקום נשימתי ב'

אחות אחראית : גב' רעות ושדי  RN BA

טלפון:02-6494267 .

דואל: rvashadi@alyn.org

ילדי "בית חם" הינם ילדים שמורים מבחינה קוגניטיבית (ברמות שונות) ומונשמים. הם החלו תהליך של שיקום במחלקה לשיקום נשימתי, ומסיבות שונות לא התאפשר שחרורם הביתה, ומשכך "בית חם" הפך לביתם.

הצוות הסיעודי בבית חם  מלווה את הילדים 24 שעות ביממה, לאורך שנות הילדות והנערות.  צוות האחיות מרכז את הטיפול במגוון תחומים: רפואי, סיעודי, שיקומי, חברתי ורגשי של הילדים. המטרות של הצוות הן רבות ומגוונות ועיקרן להעניק לילדים איכות חיים וטיפול הוליסטי ברמה הגבוהה ביותר, כולל הכנת הילדים לקראת חיים עצמאיים ככל הניתן בעתיד. כל ילד לפי רמת המסוגלות שלו.

הצוות מעניק לילדים תחושת "בית": מקום שבו הילד יכול פשוט להיות ילד אהוב ומאושר, מוגן ומוזן, מקום למנוחה שבו שמים בצד את טרדות היומיום, ומקום שנותן משמעות לקיום.

הצוות מתמודד עם אתגרים ייחודיים כגון איך מעניקים איכות חיים, לצד מחלה מסכנת חיים, לאורך שנות חיי הילדות? איך נותנים לילד לגדול בהרגשה שהוא בבית במקום שאינו בית? איך מסבירים לילד שלא אוכל דרך הפה או לא יצא מעולם מגבולות ירושלים - מה זה ים, גלים ומה המשמעות שהים מלוח?

מלבד ההשגחה הנשימתית והטיפול בתפקודי היומיום, הצוות דואג לאפשר פעילויות חברתיות לרווחת הילדים, כמו יציאה לטיולים, חגיגות ימי הולדת, הפעלות אחר הצהריים וקריאת סיפור לפני השינה, כמעט כמו במשפחה...

שירות נוסף ש"בית חם" נותן הינו מיטת אירוח לילדים  מונשמים אשר הוריהם זקוקים למרחב נשימה מהטיפול האינטנסיבי בילדיהם.

צוות בית חם זכה בשנת 2019 בפרס ע"ש בקי ברגמן ליצירתיות בסיעוד, מאוניברסיטת תל-אביב.

שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה