ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק

מנהלת הענף: אסנת ארבל, BOT, MsOT

סגנית מנהלת הענף: רינלי אורן, BOT, MsOT

טלפון לפניות: 02-6494277

דואר אלקטרוני: oarbel@alyn.org

צוות הריפוי בעיסוק מתמקד בשיפור עצמאות התפקוד של הילד במטרה לספק כלים ומיומנויות אשר יאפשרו לילד להתמודד עם דרישות החיים. מקצוע זה בא לספק התערבות המאפשרת לאדם לפתח או לשחזר מיומנויות חברתיות, מיומנויות משחק ועבודה ויכולות למידה התואמות את גילו. יעד עיקרי בטיפול בריפוי בעיסוק לילדים הוא להביא את הילד לתפקוד ועצמאות מרביים בהתאם ליכולותיו ולמוגבלויותיו.

הטיפול בריפוי בעיסוק ניתן לילדים שמגיעים למחלקות השונות באלי"ן - שיקום, שיקום נשימתי, שח"ר, מרפאות חוץ, המרכז לשיפור מיומנויות ועוד. המטופלים הינם תינוקות , ילדים, נוער ובוגרים עד גיל 21. בעלי מחלות מולדות כמו ניוון שרירים או מחלה או פגיעה נרכשת כמו פגיעות ראש לאחר תאונות דרכים.

אמצעי הטיפול של צוות ריפוי בעיסוק רבים ומגוונים וכוללים בין השאר: מגוון אבחונים, חדרי טיפול מותאמים לפעילות על מזרון, ליד שולחן ובמרחב, מטבח טיפולי, גינה טיפולית, חדר להכנת סדי ידיים, חדר מציאות מדומה, מעבדה ביומכנית, ומרחב חדשנות המאפשר התאמה ייחודית של אביזרי עזר לכל מטופל. בנוסף לטיפולים פרטניים וקבוצתיים, אחראי צוות הענף על  תחום הטכנולוגיה השיקומית והתאמת ציוד ואביזרי עזר כמו כסאות גלגלים, מושבי בטיחות ועזרים נוספים.

כל ילד אשר מגיע לאלי"ן עובר הערכה ואבחון והמרפאה בעיסוק מתאימה לו תכנית טיפול ייחודית לו. הטיפול מתייחס למרכיבים תחושתיים, מוטורים, קוגניטיביים והתנהגותיים. המרפאה בעיסוק תתייחס לצרכיו השונים של כל מטופל ולפיהם תתאים אביזרים מיוחדים שיסייעו לקידום תפקודו במגוון רחב של תפקודים- משחק, ציור וכתיבה, אכילה, הלבשה ועוד. כמו כן ישנה התאמה של תוכנה וחומרה לצורך תפעול מחשב, אייפד וטלפון חכם כאמצעי למשחק, כתיבה ותקשורת.

בשנים האחרונות פותח באלי"ן חדר מציאות מדומה וגיימינג המשרת גם הוא את המטופלים בריפוי בעיסוק. השימוש במערכות מציאות מדומה נועד לקדם דרך אמצעי טיפול ייחודיים אלו את המטרות הטיפוליות ולהנגיש גם לילדים עם נכויות מורכבות את עולם הגיימינג והמשחק הוירטואלי.

ייחודיות

  • תכניות השאלה של ציודים ייחודיים כגון: כסאות ממונעים, משענות ראש, מושבי בטיחות ייחודיים, סדים למרפק ועוד
  • מתן הדרכה וייעוץ מקצועי להורים מעי"ן - מרכז עזרים לילדים ונוער
  • צוות מקצועי בתחום נסיעה בטוחה אשר מדריך הורים ומוסדות לחינוך מיוחד בנושא של נסיעה בטוחה לילדים עם צרכים מיוחדים.
  • מתן המלצות לרכישה והתאמת ציוד מחשבים וטכנולוגיה מותאם למטופל.
  • המלצות לשינוי דיור על פי תוכניות בינוי.
שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה