המרכז להדרכה לנסיעה בטוחה לילדים עם צרכים מיוחדים לזכרה של טובי קורן

המרכז להדרכה לנסיעה בטוחה לילדים עם צרכים מיוחדים לזכרה של טובי קורן

מנהלת המרכז: זהר פילבר

טלפון: 02-6494277

דואר אלקטרוני: safe@alyn.org

ב- 1999 נוסד בבית חולים אלי"ן מרכז מידע וייעוץ להתאמת התקני ריסון לילדים עם צרכים מיוחדים.

במסגרת פעילות המרכז ניתנים ייעוצים פרטניים להורים ואנשי מקצוע, שבמסגרתם מבוצעת הערכה מקצועית ולעיתים אף התנסות בציוד לנסיעה בטוחה לפני הרכישה, והדרכה להתקנה נכונה של התקני הריסון ברכב.

  • במרכז מושם דגש על הדרכה לרתימה נכונה של נוסעים בכיסאות גלגלים.
  • מועברות הדרכות, הרצאות  וימי עיון במוסדות ובקורסים שונים וגם בקרב אנשי מקצוע – מנהלי מחלקות היסעים, נהגים ומנהלי חברות הסעות, אנשי חינוך וסייעות במוסדות החינוך ועוד.

אנו פועלים  לקדם את זכותם של הילדים בעלי הצרכים המיוחדים לנסוע בבטחה עם הוריהם וגם בהסעות, ובשיתוף עם גורמים ממשלתיים וציבוריים ומנסים להשפיע על קביעת המדיניות הלאומית בתחום – במסגרת הצעה לתיקון החוק, קידום תקנות ועוד.

בנוסף, ישנה תכנית השאלה של התקני ריסון לשימוש לטווח קצר לצורך התנסות, או צורך זמני אחר, ולילדים בגבסים, שלהם מושאל מושב מיוחד וייעודי למטרה זאת.

את מרכז המידע ייסדה טובי קורן, מרפאה בעיסוק, שעסקה רבות לקידום הנושא, הביאה את הידע המקצועי ארצה, ועסקה ללא ליאות בהפצת המידע בקרב הורים ואנשי מקצוע, בקידום החקיקה והתקנות ועוד, וזכתה בהוקרה ובפרסים על כך.

ביום ירושלים ה'תש"ע נפטרה טובי ממחלה קשה, שגם במהלכה המשיכה לפעול לקידום הנושא. כהוקרה על קידום מפעל חשוב זה ולכבודה, נקרא המרכז על שמה.

סרטון הדרכה לנסיעה בטוחה

 

 

עגינת נוסע וכסא גלגלים

שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה