השירות הפסיכולוגי

השירות הפסיכולוגי

המפגש הראשוני של הפונים לבית חולים אלי"ן עם  הפסיכולוגים,  נועד להערכת מהות הפגיעה והגורמים המשפיעים על התגובה הנפשית כלפיה.

מתוך ההבנות הללו  הפסיכולוג  מלווה את המשתקם בתהליך השיקום , מסייע לו בעיבוד רגשותיו ובזיהוי וגיוס כוחות להתמודדות עם הדרישות השיקומיות ועם מצבו החדש.

דגש רב ניתן לחיזוק חווית המסוגלות העצמית של המשתקם ולפיתוח מיומנויות חברתיות ורגשיות .

בתקופת השהיה בבית החולים נעשית הערכה כוללנית ביחס לתפקודים  הקוגנטיביים, באופן אינטגרטיבי יחד עם תפקודים חברתיים ורגשיים.

לקראת השחרור מבית החולים,  ההערכה הפסיכולוגית מסייעת בהשמת המטופל במסגרות קהילתיות מתאימות, ובמתן המלצות לטיפול.

במקרים בהם ישנה מעורבות של פגיעה מוחית , מתבצעת הערכה על ידי נוירופסיכולוג המתארת את המיקום ואת רמת הפגיעה המוחית והשלכותיה ההתנהגותיות והרגשיות.

 

לרשות הפסיכולוגים באלי"ן עומדות  גישות טיפוליות מגוונות: 

טיפול שיקומי בגישה פסיכודינאמית, התערבות התנהגותית, CBT, טיפול קצר מועד וממוקד, טיפול במשחק, טיפול נרטיבי, הרפיה ודמיון מודרך.

 

הפסיכולוגים באלי"ן פועלים בתיאום ובהדרכת הצוותים העוסקים   בהתערבויות לא מילוליות בתחומי האומנות , המוסיקה, סיוע בעזרת בעלי חיים,  ובאמצעות הליצנים הרפואיים. התערבויות אלו משמשות כאמצעים משלימים לטיפולים השיקומיים הקלאסיים של הפסיכולוגים.

לעיתים קרובות הדגש בטיפול הפסיכולוגי הוא מערכתי וכולל ייעוץ והדרכה להורים, למערכת החינוכית ולצוותים פרא רפואיים , המאפשר שינוי ממשי ולאורך זמן.

באלי"ן קיים מערך ייעוץ פסיכיאטרי  התומך בהליך השיקומי. בתיאום עם הרופא המשקם, בעת הצורך מפנה הפסיכולוג לייעוץ פסיכיאטרי,  בצד התמיכה הפסיכוסוציאלית הפרטנית והמערכתית.  השירות מיועד למאושפזים. שירות זה ניתן לעיתים גם במקרים ספציפים  למטופלים במרפאות החוץ.

באלין קיים שירות אבחון נוירופסיכולוגי במסגרת מרפאת חוץ הפתוחה לקהל הרחב. 

האבחונים מיועדים לילדים ומתבגרים, מספקים תמונה רחבה של הפרופיל הקוגניטיבי, הרגשי והלימודי וכוללים המלצות טיפוליות. האבחונים מיועדים לאתר ולאפיין לקויות למידה והפרעות קשב ועונים על דרישות משרד החינוך לאבחון פסיכודידקטי. כמו כן מבוצעים אבחונים משפטיים (בדיקות עזר וחוות דעת).

הצוות כולל 6 פסיכולוגים המומחים בתחומי פסיכולוגיה התפתחותית, שיקומית ונוירופסיכולוגיה.

שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה